2014. november 20., csütörtök

Amikor otthonunk a munkahelyünk


Ha szépen berendeztük otthonunkat, minden tárgya a helyén van, és felelősen gondoskodunk környezetünkről, akkor azt is meg kell vizsgálni, hogy mit csinálunk az otthonunkban. Gyakran előfordul ugyanis, hogy nem csak a mindennapokat éljük családi környezetünkben, hanem munkánk, kiegészítő munkánk helyszíne is a családi fészek.



Mi történik akkor, ha valaki vállalkozást üzemeltet otthonában?

 
Több esetben találkozunk azzal, hogy az egyének különböző foglalkozásokat is űznek ott, ahol egyébként laknak is. Gondolok itt arra például, hogy sok könyvelő, szépségiparban dolgozó, vagy éppen szerelési munkát végző személy nem bérel külön helyiséget a munkájához, hanem egy légtérben végzi otthonával.


Az ilyen esetekről tudni kell, hogy egy lakásbiztosítás alapesetben nem terjed ki az ilyen tevékenységekre. Egy otthoni életközösség vagyontárgyai a családhoz, annak általános életvitelszerű tevékenységéhez kapcsolódnak. Használati tárgyak, amelyek tulajdonosai magánszemélyek.


Nem kizáró azonban az, hogy egy lakásban vállalkozói célú berendezések is legyenek. Ilyen esetekben azonban gondolni kell arra, hogy egy biztosításban azokat vállalkozáshoz kapcsolódóan kell feltüntetni, hiszen egy káresemény alkalmával, amikor a tulajdonjogot igazolni kell azok nem magánnéven szerepelnek. Ugyanez igaz arra az esetre is, amikor vállalkozásunk, munkahelyünk eszközeit visszük haza, és azokat szeretnénk fedezetbe vonni. Ezeket idegen tárgyként kell feltüntetni, hiszen nem kapcsolódnak a háztartáshoz, azok tulajdonosa nem a család.

A lakásbiztosítások, bár eltérő megnevezésben, de lehetőséget ad arra, hogy ezeket az eszközöket is biztosítsuk, de meg kell nevezni, hogy a lakásban vállalkozási tevékenység folyik, vagy vannak idegen eszközök is.

Van azonban egy nagyon fontos szabály, ami egy lakás és egy vállalkozói biztosítást elválaszt egymástól. Egy tevékenység eszközei csak akkor biztosíthatóak lakásbiztosításon belül, ha abban a térben életvitelszerű tevékenységet is folytatnak, egyéb esetekben a vállalkozói biztosítás lesz a megoldás.




Minden alkalommal tehát alaposan mérlegelni kell a körülményeket és azok ismeretében kell megfelelő biztosítást választani.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönjük!