2015. július 21., kedd

Az ingatlanos fő feladatai



Ha gyorsan és könnyedén szeretnénk túladni ingatlanunkon, célszerű, ha felkeresünk egy ingatlanközvetítőt, aki leveszi az eladással kapcsolatos terheket a vállunkról, és hozzásegít minket a sikeres értékesítéshez. Nézzük meg, hogyan is teszi mindezt, melyek egy ingatlanos fő feladatai.


1. Helyszíni szemle

A tulajdonossal együtt bejárja az ingatlant, begyűjti a lehető legtöbb információt róla. Alaposan szemügyre veszi, és a tulajdonostól is megkérdez minden lényeges adatot. Ha már kellőképp megismerte az ingatlant, akkor meghatározza azt az árat, amely reális az ingatlanért, amennyiért el lehet adni. Ezután megbeszéli az együttműködés részleteit az eladóval, kitölti vele a szükséges dokumentumokat, és elkészíti a szükséges fotókat is az ingatlanról.


2. Az ingatlan hirdetése

A helyszíni szemle során már elkészültek a fotók, melyek minősége is lényeges szempont, mit és hogyan mutat meg a képekkel, fontos, hogy jó benyomást keltsen az érdeklődőkben. Azonban a képekhez egy jó hirdetési szöveg is kell, mely tartalmaz minden alapvető tudnivalót az ingatlanról, valamint kiemeli annak előnyeit is. Mindemellett meg kell határozni milyen felületeken jelenjen meg a hirdetés, például újságokban vagy az interneten. A jó ingatlanközvetítőknek saját adatbázisuk is van, amelyben ügyfeleik különböző paraméterek alapján kereshetnek.


3. Az érdeklődők körbevezetése

Az ingatlanos kommunikál az érdeklődőkkel, egyeztet időpontot az ingatlan megtekintésére, és be is mutatja nekik. Többnyire inkább ő beszél a bemutatás során, nem az eladó, hiszen a szemle alatt már alaposan megismerte az ingatlant, így a szükséges információk birtokában és a szakmai tapasztalatával tudja, hogyan kell bemutatni az ingatlant, hogy minél szimpatikusabb legyen az érdeklődőknek.


4. A felek közti egyezség létrehozása

Ha az érdeklődőnek elnyerte tetszését az ingatlan, és szeretné azt megvenni, akkor meg kell egyeznie a vevőnek és az eladónak az árban. Az ingatlanos feladata, hogy segítse összehangolni a felek álláspontját, hiszen feltehetően a vevő alkudni akar, még az eladó a lehető legtöbbet szeretné kapni ingatlanjáért. Létre kell jönnie egy mindkét félnek megfelelő áralkunak.


5. Az adásvételi szerződés

Miután sikerült az árban is megállapodni, akkor jön a jogi része az eladásnak, el kell készíteni az adásvételi szerződést. Ehhez ügyvéd is szükséges (az ügyvéd munkadíja a vevőt terheli), igény esetén az ingatlanközvetítő tud megfelelő ügyvédet ajánlani. Az ingatlanos vagy az ügyvéd szerzi be a szükséges alapdokumentumokat, a tulajdoni lapot, és az egyéb iratokat, majd az ügyvéd elkészíti a szerződést, melyet a felek aláírnak. Ha ez megvan, akkor a vevő átadja a foglalót vagy a teljes vételárat, és ezzel megtörtént az eladás.



Ha létrejött az eladás, akkor válik jogosulttá az ingatlanos a közvetítői díjazásra, melyet az eladó fizet ki. A legtöbb esetben az ingatlanos csak a sikeres eladás után kell megfizetni, de ez attól függ, az elején, hogyan állapodtunk meg, milyen szerződést kötöttünk. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönjük!