2015. augusztus 6., csütörtök

5+1 tipp ingatlan bérbeadáshoz


Ingatlan eladáshoz és vásárláshoz már adtunk jópár tippet, most a bérbeadás a következő témánk, ehhez adunk néhány hasznos tanácsot!


1. Reális árat határozzunk meg!

Nézzük meg a kínálatot, hol, melyik környéken, mekkora, milyen állapotú és felszereltségű ingatlant mennyiért adnak bérbe. Keressünk a mienkkel megegyező paraméterekkel rendelkezőket, hogy lássuk mekkora bérleti díjat célszerű kérnünk. Ha túl sokat kérünk, nehezen fogunk albérlőt találni, de a piaci árak alá sem érdemes mennünk, hiszen akkor kevesebbet kereshetünk rajta. Kérjünk reális árat bérleti díjként.


2. Színvonalas bútorozás

Bútorozott ingatlanért többet kérhetünk, de kerüljük a túlzottan egyedi, hivalkodó berendezést. Legyen igényes, de inkább az átlagízlésnek megfelelő, a nagyon egyedi bútorozás kevesebb ember tetszését nyeri el, míg egy átlagos, de szép berendezés kisebb eséllyel vált ki ellenérzéseket. A szétesett rozoga bútorok szintén kerülendőek, hiszen egy félajtós szekrény és egy leszakadt ágy senkit nem fog vonzani. Ha csak nagyon rossz állapotú bútorokkal tudnánk berendezni az ingatlant, inkább kínáljuk üresen.



3. Hirdessük jól!

Az ingatlanhirdetéshez már korábban adtuk pár jótanácsot és csakúgy, mint eladáskor, bérbeadáskor is fontos a jó hirdetés. Meg kell találni a megfelelő hirdetési felületeket, interneten, újságban vagy egyéb módon, majd össze kell állítani a hirdetést. A szövegnek és a képeknek is nagy szerepük van. A szöveg legyen részletes, legyenek benne a lényeges adatok, és fogalmazzuk meg igényesen. Fényképeket is tegyünk mellé, lehetőleg az ingatlan minden részéről, de figyeljünk a képek minőségére is.


4. Jogilag tiszta bérleti szerződés

A korrekt és jogilag tiszta bérleti szerződés a tulajdonost és bérlőt is védi. Fontos, hogy kössünk ilyen szerződést, mert problémák esetén erre tudunk hivatkozni. Szerződés nélkül a problémás ügyek rendezése bonyodalmas és olykor lehetelten is, sőt a törvény is előírja a szerződés meglétét.


5. Kérjünk kauciót!

A kaucióval bebiztosíthatjuk magunkat, hogyha a bérlő kárt tesz ingatlanunkban, vagy tartozást hagy,
akkor tudjuk miből fedezni ezeket. A kaució egy biztosíték arra az esetre, ha a bérlő nem fizeti ki a bérleti díjat vagy a rezsit, vagy valamilyen kárt okoz az ingatlanban. A kaució általában 1-3 havi bérleti díj összege szokott lenni.


+1 Forduljunk ingatlanközvetítőhöz!

Egy ingatlanközvetítő rengeteg terhet levesz a vállunkról. Segít megállapítani a reális árat, megszervezi a hirdetést, bemutatja az ingatlant az érdeklődőknek, és a szerződéskötésben is segédkezik. Így gyorsabban és egyszerűbben adhatjuk ki ingatlanunkat.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönjük!